Ankara Catering Yemek Ankara Catering Yemek

Dört Mevsim Catering, birbirinden lezzetli Ankara catering yemek çeşitleriyle müşterilerinin karşısına çıkıyor. Catering hizmetlerinde kalabalık alanlara toplu olarak yemekler sunulur. Organizasyonlara ve belirli gruplara yemekler hazırlanıp sonrasında sunumlar gerçekleşir. Catering hizmetleri, organizasyonların ihtiyaçları ve türüne kişiselleştiriliyor.

Catering hizmetleri sayesinde organizasyon ve kurumlar hem emekten hem de zamandan tasarruf ederler. Çünkü yemeklerin hazırlanıp sunulması firmamıza ait olduğu için kurum ve organizasyon sahiplerine misafirleriyle ilgilenecek vakit kalır. Catering hizmetleri; yemeklerin hazırlanması, sunumu ve mutfak temizliği gibi birçok avantaj sunuyor. Firmamızda yalnızca Türk lezzetler sunulmuyor. Aynı zamanda dünya mutfağından lezzetlerinde sunumu gerçekleşiyor. Catering yemek hizmetleri ekonomik olduğu halde pratiktir.

Ankara Catering Etkinlik Yemek Menüleri Nasıl Oluşturulur?

Catering yemek menüleri oluşturulurken birçok noktanın dikkate alınması gerekiyor. Planlama bunların en başında geliyor. Akabinde etkinlik türü ve misafir tercihleri de göz önünde bulundurulur. Catering yemekleri farklı tatlardan oluşuyor. Bu tatlar sağlıklı ve taze ürünlerdir. Dört Mevsim Catering tarafından birbirinden lezzetli yemekler şu şekilde oluşturulur;

 • İlk olarak yemeklerin hazırlanacağı etkinlik türüne dair bilgi toplanır. Etkinliğe kaç kişinin katılacağı, özel müşteri istekleri ve etkinlik temaları dikkate alınır. Böylelikle etkinlik menüleri kişiselleştirilmiş olacak.
 • Etkinlik türü belirlendikten sonra onunla ilgili bir liste oluşturulur.
 • Menülerin nasıl bir formatta olacağı belirlenir. Belirlenen format; lojistik, maliyet ve etkinliğe katılan misafirlerin tercihlerine göre değişiklik gösteriyor.
 • Farklı damak zevklerine uygun yemekler hazırlanır. Özellikle glutensiz, vejetaryen ve vegan gibi beslenme çeşitlerine göre yemek menüleri oluşturuluyor. Aynı zamanda alerjisi olanlarda menü oluşturma işleminde dikkate alınır.
 • Menüler dengeli şekilde ayarlanır. Bu denge; tatlılar, mezeler, yan yemekler ve ana yemeklerin karışımıyla sağlanır. Ayrıca bir kişinin günlük alması gereken vitamin ve proteine uygun olarak porsiyonlar belirleniyor.
 • Fiyat konusu da menü oluşturma noktasında etkin rol oynuyor. Yemeklerin içerisindeki malzeme çeşitleri, işçilik ve müşterilerin ek istekleri sonucunda ortaya çıkan masrafları da ön planda tutulur.
 • Catering menüleri listesinde yemeklerle ilgili bilgiler verilir. Örneğin, yemeklerde kullanılan malzemeler başta olmak üzere birçok konuda misafirlere bilgi sunulur.

Firmamız müşteri geri bildirimlerine açıktır. Müşterilerimizden gelen geri bildirimler doğrultusunda menüler devamlı güncelleniyor.

Ankara Catering Yemek Menüleri Avantajları

Ankara catering yemek menüler birçok avantajdan oluşuyor.

Bu avantajlar şöyle sıralanabilir;

 • Birçok yemek çeşidi bir arada sunulur.
 • Yemek yapımında gerekli olan tüm üretim alanları yer alır.
 • Yemeklerin yapılmasını sağlayan depolama alanları da vardır.
 • Yemeklerin yapılması için ayrı mutlak ve personel temin etme ihtiyacı da ortadan kalkar.
 • Sağlıklı ve damak zevkine uygun yemekler tüketilir.
 • Uygun fiyatlı yemek yeme şansına sahip olunur.

Catering yemekler, kısa sürede etkinlik sahibinin belirttiği adrese ulaştırılır. Teslimatın gerçekleştirildiği araçlar, özel donanımlardan oluşuyor. Araçların özel donanımlı olması sıcak ve soğuk tüketilen yiyeceklerin ısısının kaybolmamasını sağlıyor.

Ankara Catering Yemek Hizmetlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Ankara catering yemek hizmeti almak isteyenler birçok konuya dikkat etmelidir. Çünkü catering şirketleri yemekleri toplu olarak sundukları için büyük risk oluşturur. Yemekleri pişiren aşçıların profesyonel olması çok önemlidir. Aynı zamanda yemekler pişirilmeden önce besin değerlerinin diyetisyenler tarafından ayarlanmasına da çok dikkat edilmelidir. Catering firmasının kentin birçok yerine yemek hizmeti sunup sunmaması da önem arz ediyor.

Catering firmasının sahip olduğu referanslarda dikkate alınmalıdır. Catering firmalarının menülerinin de zengin olması gerekiyor. Hijyen standartlarına uygun şekilde menüler hazırlanmalıdır. Özellikle menüler hazırlanırken güvenlik ve sağlık gibi konuların dikkate alınması gereklidir.

Ankara Catering Yemek Fiyatları

Ankara catering yemek firması arayışı içerisinde olanların çoğu için fiyatlandırma politikası en önemli noktadır. Catering yemek fiyatlarını belirleyen unsurlar şöyle sıralanır;

 • Etkinlik türü
 • Menü seçenekleri
 • Servis hizmetleri
 • Etkinliğe katılan kişi sayısı
 • Özel müşteri istekleri
 • İçecek ve yiyecek çeşitleri

Catering şirketi, müşterilerine hem menü içerikleri hem de fiyat konusunda ayrıntılı teklif sunmalıdır. Catering firmasına müşteriler ihtiyaçlarını net şekilde aktarmalıdır. Fiyatları etkileyen unsurların ne olduğu ve hangi hizmetleri içine aldığı da hayati önem taşıyor. Catering yemek menüleri etkinlikten bir ay önce hazırlanır. Dört Mevsim Catering ile iletişime geçerek Ankara catering yemek çeşitleri hakkında detaylı bilgi alınabilir.Yorumlar (0)Yorum Yapın

ankara catering ×
Dört Mevsim Catering
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1