Catering Ankara Catering Ankara

Dört Mevsim Catering, profesyonel ekibiyle Catering Ankara hizmetleri veriyor. Catering şirketimiz, farklı organizasyon ve iş yerlerinin yemek ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu yemek ihtiyaçları hem hizmet hem de ürün kalitesi noktasında çeşitleniyor. Şirket, küçük ölçekli ve büyük ölçekli işletmelerin personellerinin yemek ihtiyacını kurumsal ilkelere uygun şekilde gideriyor.

Catering hizmetleri kapsamında yemekler müşteri tercihlerine göre hazırlanıyor. Aynı şekilde müşterilerin belirttiği zaman diliminde belirtilen adrese ulaştırılıp sunumları gerçekleştiriliyor. Ankara catering hizmetlerinde müşteri memnuniyeti üst düzeyde tutuluyor. Catering hizmetleri sadece yemeklerin hazırlanmasını içermiyor. Masa düzenlemesinden tutunda temizlik, sunum, servis vb. süreçleri de içeriyor. Catering şirketinin iş süreci, planlı ve disiplinli bir şekilde ilerliyor.

Catering Ankara Şirketinin Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Catering şirketleri için olmazsa olmaz unsurlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Menü oluşturma işi uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
 • Müşterilerin sektörüne uygun olarak menüler hazırlanmalıdır.
 • Menüler planlanırken hem besin hem de kalori değerleri de hesaplanır.
 • Bir kişinin gün içinde alması gereken besin değerleri ve kalori miktarı menüleri şekillendirir.
 • Yemeklerin hazırlandığı mutfakta hijyen koşullarının üst düzeyde olması gerekiyor.
 • Menüler oluşturulmadan önce müşteri talepleri mutlaka dinlenmelidir.
 • Müşteri memnuniyeti üst düzeyde tutulmalıdır.
 • Menülerin müşteriyle anlaşılan gün ve saatte teslim edilmesi de çok önemlidir.

Catering hizmeti veren şirketlerin menülerin hazırlanışı kadar teslim sürecindeki aşamalara da çok dikkat etmesi gerekli. Örneğin, menüler ilgili adrese götürülürken formları korunmalıdır. Bu noktada şirketin gerekli tüm ekipmanlara sahip olması hayati önem taşıyor. Yemekler, sıcaklığını ve soğukluğunu koruyacak sistemlerde taşınmalıdır. Sıcak teslim edilmesi gereken bir yiyecek ısısı düşmeden adrese götürülmelidir.

Ankara Catering Organizasyonu Nedir?

Ankara catering şirketi; menü planlaması, koordinasyon ve yürütme organizasyon süreçlerini yürütüyor. Planlama süreci, catering şirketlerinin ilk adımıdır. Yukarıda belirtildiği üzere müşteri beklentileri ve talepleri dinlenip o doğrultuda yemek menüleri oluşturuluyor. Planlama sürecinde şu noktalarda öne çıkıyor;

 • Etkinlik tarihi
 • Katılımcı sayısı
 • Etkinlik konumu
 • Etkinlik saati

Özellikle etkinlik konumunda bir noktaya çok dikkat edilmelidir. Konumun catering şirketine uzaklığı ve yakınlığı hayati önem taşıyor. Bu unsur dikkat edilerek menüleri teslim etmek için yola çıkılır. Catering organizasyon sürecinde sağlıklı şekilde koordinasyonun sağlanması da önemlidir. Düğün, doğum günü, iş yemekleri gibi organizasyonlarda catering şirketi çalışanlarıyla ses ekipmanları sağlayıcıları vb. ekipler uyum içinde çalışır. Catering şirketi ekibi tüm ekiplerle iletişim kurarak etkinliklerin sağlıklı sona ermesini sağlar. Örneğin, yemekler dağıtılırken müzik çalma işlemi için müzisyenlerle iletişim kuruluyor. Yemek servis saatleri başta olmak üzere menülerdeki değişiklikler ve özel taleplerde de bir iş birliği yapılıyor.

Catering şirketi organizasyonlarında yemeklerin kusursuz şekilde hazırlanıp sunulması akabinde servis edilmesi kurumsallık yönünden hayati önem taşıyor. Bu durum hem catering şirketinin hem de hizmet alanların kurumsal imaja sahip olmasını sağlıyor.

Catering Ankara Hizmetleri Kapsamında Gıda Güvenliği

Catering şirketi olarak gıda güvenliği konusuna dikkat edilerek menüler hazırlanıyor. Bozulmuş gıdalar kesinlikle kullanılmıyor. Böylelikle bozulmuş gıdalardan kaynaklı zehirlenme gibi durumlarında önüne geçiliyor. Ayrıca hijyen koşulları sağlanarak menüler hazırlandığı için yemeklerin içerisinden insanları yemekten soğutacak yabancı maddelerin çıkması imkansız.

Menüler kaliteli ve taze besinlerle hazırlanıyor. Ankara catering şirketi olarak ISO standartları başta olmak üzere belli başlı kurallar çerçevesinde menüler hazırlanıp müşterilere teslim ediliyor. Dört Mevsim Catering, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın verdiği İşletme Kayıt Belgesi’ne göre hizmet sunuyorlar. Catering şirketi, gıda üretimine uygun bir altyapıya sahip olduğu için müşterilerinden tam not alıyor. Şirket, bilinçli personelleriyle catering hizmetlerini yürütüyor.

Catering Ankara Şirketi Menü Planlaması

Catering şirketi; menü planlarını yaparken kişilerin günlük alması gereken yağ, tuz, protein, karbonhidrat, lif ve şeker miktarlarını da dikkate alıyor. Bunların yanı sıra menüler oluşturulurken şu şekillerde kategorileştiriliyor;

 • Hububat
 • Sebze
 • Bakliyat
 • Et ürünleri

Tatlı, çorba, makarna ya da pilav ve ana yemek çeşitleri catering menülerinin olmazsa olmazıdır. Aynı zamanda catering menülerini zenginleştirmek için şu besinlerde sunuluyor;

 • Meyve
 • Salata
 • İçecek çeşitleri
 • Yoğurt

Menüler hizmet verilen kurum ve organizasyonlardaki kişi sayısına göre hazırlandığı için yemek artığından dolayı ortaya çıkan israf gibi durumlarında önüne geçiliyor. Dört Mevsim Catering ile iletişime geçerek catering Ankara hizmetleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

ankara catering ×
Dört Mevsim Catering
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1