Catering Sektöründe Trendler Catering Sektöründe Trendler: 2023 Yılında Neler Popüler?

Ankara Catering şirketleri hem özel günler hem de işletmeler açısından çok popülerleşti. Sağlıklı ürünlerle hijyen koşullarına uygun şekilde Dört Mevsim Catering tarafından yemekler hazırlanıyor. Yemek dünyasındaki trendlere ayak uydurularak menüler hazırlanıyor. Catering firmaları, en son tredleri takip ederek müşterilerine daha iyi hizmet vermesi gerekiyor.

Catering firmaları, trendleri takip ederek müşterilerine en taze tatları sunarlar. Zamana ayak uyduran bir catering firması çok hızlı sürede büyür. Şirket imajı açısından da büyük avantaj yakalar. Catering firması olarak bizde müşterilerimize yüksek kalitede yiyecek ve içecekler sunuyoruz.

 

2023 Yılı Catering Sektöründeki 13 Trend

 

Catering firmaları için 2023’te öne çıkan 13 trend şöyle sıralanabilir:

 

Uzaktan İkram Hizmetleri

Ofis, okul, hastane gibi iş yerlerine ya da düğün, doğum günü partisi tarzı özel günler için catering firmaları tatlar hazırlar. Bu hizmet modeli, uzaktan ikram hizmetleri olarak adlandırılır. Müşteriler bu hizmet modelinde kolayca sipariş verebilir. Aynı zamanda menüleri görüntüleyerek kendilerine göre bir sipariş oluşturabilirler. Online olarak ödemenin yapıldığı bu hizmet modelinde menüler, direkt müşterilerin kapılarına teslim ediliyor.

 

Sürdürülebilir İkram

Kurumsal catering firmaları, sürdürülebilir ve çevre dostu uygulamalarla menüleri hazırlar. Organik ve mevsimlik malzemelerle yiyeceklerle içecekler hazırlanır. Ayrıca plastik tabak, bardak gibi catering mutfaklarda yer alan çöpe atılacak malzemeler tekrar kullanılabilecek hale getirilir. Kısacası, kompost haline getirilebilen mutfak eşyalarıyla ambalajlar kullanılır.

 

Catering Yazılımı

Teknolojinin gelişmesi catering sektörüne de farklı bir boyut kazandırdı. Catering firmaları, kendilerine özel oluşturulan yazılımlar sayesinde hizmetlerini daha iyi hale getirebiliyorlar. Catering firmaları;

  1. Online sipariş sistemleri,
  2. Otomasyon araçları,
  3. Mobil uygulamalarla müşteri hizmetlerini iyileştirebilirler.

Yazılımlar sayesinde catering firmalarının operasyonları da kolaylaşır. Online sipariş sistemleriyle mobil uygulamalar, müşterilere kolayca çevrimiçi olarak yemek sipariş etme imkânı sunuyor. Menüler görüntülenebilir ve ödeme de sistem üzerinden online gerçekleşir. Catering firmaları, özel yazılımlar sayesinde ekipman ve personel ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Yazılımlar sayesinde envanter yönetimi, mutfak operasyonları ve planlamada problemsiz şekilde ilerler. Üretkenliği artırıp israfı önleyen bir sistemdir.

 

Bitki Bazlı Yemek Hizmeti

Catering firmaları 2023 trendleri içerisinde hayvansal ürünlerin olmadığı bitki bazlı menülerde yer alıyor. Catering menülerinde lezzetli vegan ve vejetaryen ürünlerde çok tercih ediliyor. Aynı zamanda özel beslenme ihtiyaçlarına yönelik menülerde hazırlanıyor. Bu tür menüler; fındıksız, glutensiz ve soyasız hazırlanmaktadır.

 

Dünya Mutfağından İkramlar

Bazı organizasyonlarda catering şirketlerinden dünya mutfağına özgü yiyecekler istenebilir. Akdeniz, Hint, İtalyan gibi birçok ülkeye özgü yemekler catering şirketi tarafından hazırlanıp sunuluyor. Catering işletmeleri, operasyonlarına global mutfak seçeneklerini dahil edip insanlara farklı kültürlerdeki lezzetler sunulabilir.

 

İnteraktif Yemek

Ankara cetering, 2023 trendlerinden biri de interaktif yemektir. Catering firmaları, menülerine çeşitli oyunlar vb. aktiviteler dahil ederek sunumları daha dikkat çekici hale getiriyorlar. İnteraktif yemek trendiyle yüksek kalitede yerel malzemelerin kullanılması amaçlanıyor. Bunun yanı sıra müşterilerin farklı lezzet kombinasyonlarını denemeleri de teşvik ediliyor.

 

Hayalet Mutfaklar

İşletmelere fiziksel mağaza olmadan yiyecek ve içecekler sunan catering trendlerindendir. Hayalet mutfaklarda teslimat ve paket servise odaklanılır. Hayalet mutfaklarda sadece yiyecekler paket servise hazırlanır. Yemek hazırlamak için gerekli ekipmanlar vardır fakat müşteri hizmetleriyle yemek alanı yoktur.

 

Mikro Catering

Catering firmaları mikro menülerde hazırlayabilir. Mikro catering trendleri, özel etkinlik ve akşam yemeği partilerine özel oluşturulur. Aile ya da arkadaşlar arasında küçük bir etkinlik düzenlemek isteyenler için mikro catering güzel seçenektir. Mikro catering seçenekleri, müşteri sadakatini artırır. Bunun yanı sıra yüksek kalitede taze malzemelerin kullanımına da teşvik etmektedir.

 

Sağlıklı İkramlıklar

Sağlıklı beslenmeye dikkat eden kurum ve kişiler için özel menüler oluşturulur. Bu menüler;

  1. Vejetaryen,
  2. Vegan,
  3. Organik,
  4. Az yağlı,
  5. Glutensiz,
  6. Düşük karbonatlı seçeneklerle hazırlanıyor.

Kamuoyu, sağlıklı beslenmenin önemini anladıkça yukarıda sıralanan seçeneklerle hazırlanan menülerde çoğalacak. Catering firması olarak sağlıklı ikramlıkları yüksek kalitede hazırlıyoruz. İkramlar hazırlanırken ortamın hijyen koşullarına uygun olmasına da çok dikkat ediliyor.

 

İçecek ve Yiyecek Eşleştirmesi

Catering şirketi olarak 2023 trendlerini göz önünde bulundurarak yiyecek ve içeceklerin de eşleştirmesini yapıyoruz. Catering sektöründe yiyecek ve içecek eşleştirmesi önemli bir trenddir. Farklı yiyeceklerle içecekler eşleştirilerek catering menüleri daha zengin hale getirilebilir. Örneğin; birayla peynir eşleştirilebilir. Bunun yanı sıra şarapla et ve mezelerle kokteyller eşleştirilerek catering menüleri oluşturulabilir. Yiyecek ve içecek eşleştirmesi hem sofistike hem de lüks yemek deneyimi yaşamak isteyenlere de güzel seçenekler sunuyor.

 

Rahat Yemekler

Catering sektöründe turta, köfte, makarna, peynir ve patates püresi gibi yiyeceklerin oluşturduğu menüler rahat olarak nitelendirilir. Rahat yemekler her yaş grubuna hitap eder. Farklı tercih ve zevklere de hitap etmektedir.

 

Küçük ve Orta Tabaklar

Catering sektöründe trend haline gelen bir başka menüyse farklı farklı yemeklerin küçük porsiyonlarla sunulmasıdır. Farklı beslenme ihtiyaçlarını karşılayan menülerden oluşmaktadır. Bu catering trendinin en önemli özelliği, gıda israfının önüne geçmesidir.

 

Kişiselleştirilmiş Menüler

Catering firmaları trendlerinden kişiselleştirilmiş menülerse özellikle diyet yapanlar için güzel bir seçenektir. Glutensiz, vegan, vejetaryen ürünlerle kişiselleştirilmiş menüler hazırlanabilir. Ayrıca bir doğum günü partisinde konsepte uygun özel menülere de Dört Mevsim Catering imza atıyor.



Yorumlar (0)



Yorum Yapın

ankara catering ×
Dört Mevsim Catering
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1