Catering yemek firmaları Catering yemek firmaları

Catering yemek firmaları, toplu yemek üretimi ile birlikte organizasyon işlemlerini de yapar. Bu nedenle son zamanlarda adını sıkça duyuyoruz. Okullar, hastaneler, iş yerleri, davet verecek olanlar ya da organizasyon düzenleyecek olanlar için çok ideal bir hizmettir. Herhangi bir organizasyon için hem maddi açıdan hem de fiziki emek açısından çok büyük yükler altına girmeye gerek kalmadan bir Ankara catering firması ile anlaşıldığı takdirde yemek işini uygun maliyetlerle halletmek mümkün olur. 

İlk ortaya çıktığında otellere toplu yemek hizmeti veren catering firmaları şimdilerde iş yerlerine, çeşitli kurum ve kuruluşlara ve küçük büyük her türlü organizasyon için toplu yemek hizmeti veriyor. Catering hizmeti almak isteyenler yemek listesi hazırlama işini firmaya bırakabileceği gibi kendileri de hazırlayabilirler. Gıda mühendisi ya da diyetisyenlerle hizmet sağlayan kurumsal catering firmaları ile karşılıklı görüş alışverişi yaparak hazırlanan liste, önemli kriterler göz önünde bulundurularak hazırlanır ve zamanında teslimatı sağlanır.

Neden Catering Firmaları

Catering firmaları hizmeti almak maliyet açısından çok uyguna gelir. Çünkü bir yemeğin hazırlanması için liste oluşturulmasından malzemenin temini ve nakliyesine, yemeklerin hazırlanmasından dağıtımı ve servisine kadar birçok aşaması vardır. Bu da maliyet açısından büyük bir yük anlamına gelir. Oysa toplu yemek firmaları ile anlaşma sağladığınızda, sadece isteklerinizi iletip başka hiçbir şeye karışmadan istediğiniz miktarda, gün ve saatte teslim edilmek üzere yemek hizmeti alabilirsiniz.

Catering yemek firmaları maliyet açısından uygundur. Catering hizmeti alanlar, hem kaliteli yemek tüketmiş hem de yemek hazırlama detaylarıyla uğraşmak zorunda kalmamış olur.

Profesyonel catering firmaları çalışmalarını uzman ekiple yürütür. Bünyesinde mutlaka bir diyetisyen ya da gıda mühendisi çalışır. Onun haricinde aşçısından yardımcı ekibine kadar tüm kadro kendi alanında uzmandır. 

• Liste hazırlama işini müşterilerinin istekleri doğrultusunda diyetisyenler yapar. Bu da, sağlıklı yemek tüketiminin ilk adımıdır. Kalori dengesi hesaplanarak oluşturulan toplu yemek listesi, uzman aşçılar tarafından hazırlanır. 

• İster yerinde yemek olsun ister taşıma yemek, yemek yapılan alanda hijyen koşulları gerekli şekilde sağlanmıştır. 

• Catering yemek firmaları sadece yemek hizmeti değil istendiği takdirde servis ve organizasyon desteği de verir. Nişan, düğün ve sünnet gibi organizasyonlar için hizmet alacak olanlar, ihtiyaç halinde servis ve süsleme işinde yine catering firmaları ile anlaşma sağlayabilir. 

Catering Yemek Fiyatları

Catering yemek fiyatları belirlenirken birçok kriter göz önünde bulundurulur. Bunların başında yemek listesi ve hazırlanacak yemeklerin miktarı gelir. Taşında ya da yerinde yemek hizmetleri, tabldot yemek hizmetleri ve kutu yemek hizmetleri gibi hizmet çeşitlerinde fiyatlar arasında fark görülebilir. Ayrıca organizasyonun içeriği, süsleme yapılıp yapılmayacağı, servis hizmeti alınıp alınmayacağı gibi konular, catering hizmeti fiyatlar üzerinde etkili olan faktörlerdir. Ancak fiyatlar birçok hususa göre değişse de genel anlamda toplu yemek üretimi için firmaların tercih edilmesi çok ekonomik bir tercihtir.Yorumlar (0)Yorum Yapın

ankara catering ×
Dört Mevsim Catering
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1