TAŞIMA YEMEK HİZMETİ

Taşıma yemek hizmeti işletmelerin yemek ihtiyaçları göz önüne alınarak merkez mutfaklarda üretilmesi, kendi araçları veya anlaşmalı olan sevkiyat araçlarıyla müşterilerin mutfağına taşınmasıdır. Tecrübeli lezzet ustaları tarafından öncelikle ön hazırlık aşamasından geçen yemekler sevkiyata hazırlık aşamasına getirilmektedir. Ardından steril paketleme ekipmanları ile profesyonel şekilde paketlenir. Ardından mutfaklarda hizmet personelleri tarafından açılan paketler servise hazır hale getirilmektedir.

Taşıma yemek hizmetlerinde müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına uygun olarak sunulan hizmetler, müşterilerin yemek üretimini yapmaları açısından gerek duyulan endüstriyel mutfağa sahip olmadıkları durumlarda tercih edilen bir seçenek olmaktadır. Üstelik daha az maliyetli olması nedeniyle çok fazla tercih edilen çözümler arasında bulunuyor.

Taşıma Yemek Hizmeti Avantajları

Taşıma yemek hizmetlerinin avantajlarından biri toplu yemek müşterileri için fazla yemek seçeneğinin sunulmasıdır. Bunun yanı sıra taşımalı yemek hizmetlerinde taşınma alanından önemli şekilde tasarruf edilir. Üstelik işletmelerinde mutfak bulundurma mecburiyeti yoktur ve bu alandan farklı çeşitlerde kazanç elde etme fırsatı bulmaktadırlar. Yemeklerin sunulacağı işletmelerinde servis ekipmanında eksiklikler görülüyorsa tespit edilir ve tüm bunlar toplu satın alma ilkesi doğrultusunda planlanır. Böylelikle üretim ve servis açısından gerek duyulan kaliteli malzemeler daha uygun fiyatlarla temin edilebilmektedir.

Taşıma yemek firmaları bu hizmetleriyle beraber ortalama maliyetlerini optimum seviyede tutar. Yemek fiyatlarına da ekstra olarak bir ücret yansıtmamaktadır ve üstelik zengin çeşitli, kaliteli menüleri hesaplı fiyatlarla hem orta hem de büyük ölçekli işletmelere sunulan bu sistemle iş yerlerinde taşıma yemek gereksinimi artış gösteren bir sektör haline gelmiştir.

Neden Taşıma Yemek Hizmeti Tercih Edilir?

Taşınan yemeklerin kalitesi ve lezzeti iyi dengelenerek müşterilere önemli bir memnuniyet oluşturan bu hizmetler, personel sayısı görece az olabilen veya iş yerlerinde yemek yapma imkanları olmayan şirketler açısından avantajlıdır. Bunun dışında bu hizmeti değerlendirmek isteyen işletmeler şu şekilde özetlenebilir:

  • Yemek maliyetlerini uygun düzeyde tutmak isteyen işletmeler.
  • İş yerlerinde yemek kokusu istemeyen işletmeler.
  • Çalışma alanından tasarruf etmek isteyen işletmeler.
  • Yemek üretimini yapacak bir alanın olmadığı yerler.
  • İş yerlerinde yemek imalatı açısından uygun bir altyapı olmayan yerler.

ankara catering ×
Dört Mevsim Catering
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1