YERİNDE YEMEK HİZMETİ

Yerinde yemek hizmeti ile birlikte sektör içinde yemek üretimlerinde öne çıkan bir hizmet olarak müşterilerin tesislerinde yemeklerin yapılması ve yemekhane alanlarında yapılan yemeklerin sunulmasıdır. Yerinde üretim yemek hizmetiyle catering sektöründe gerçekleştirilen hizmetler hem merkezi mutfaklarda hem de uydu mutfaklarında gerçekleştirilebilir.

Yerinde yemek üretim hizmetiyle müşterilerin bulunduğu tesis içindeki alanda yemekler üretilir ve yine aynı yerde müşterilerin misafirlerine sunulur. Bu hizmet modeliyle de büyük çaptaki sanayi kuruluşlarında kurulan uydu mutfaklarla firmaların çalışanlarına sunduğu bir yemek hizmetidir.

Yerinde Yemek Hizmeti Nerelerde Kullanılır?

Yemek şirketleri tarafından sunulan yerinde yemek hizmeti, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda sunulan yerinde üretim yemek hizmetleriyle birçok avantajı beraberinde getirir. İş temposunun da yorgunluğunu yemek molasından atan personeller yerinde yemek hizmetleriyle sıcak bir yemek yiyip molalarda daha verimli bir dinlenme sağlar. Yemek üretimi için uygun bir alan tahsis edecek firmalar tarafından tercih edilen yerinde yemek hizmetleri ile herhangi bir kapasite bulunmaz. Üstelik tamamen sizlerin mutfağında üretildiği için güvenilirdir ve yine sizin mutfağınızda sunuma hazırlanmaktadır.

Yerinde Yemek Üretiminin Avantajları

Yerinde yemek üretimi ile müşterilere sunulan hizmetlerle müşterilere birçok avantaj sağlar. Günümüzde hizmet sektöründe bulunan şirketler tüm dikkatlerini piyasaya sundukları ve aynı zamanda sunacakları hizmet ve ürünlerle yoğunlaştırılmış vaziyette olduğundan dolayı faaliyet alanları içinde bulunan ihtiyaçları o konuda uzman olan diğer kuruluşlardan alma yoluna gider. Yerinde yemek üretiminin avantajları ise şu şekildedir:

  • Yerinde yemekçilik hizmetlerinin bir diğer avantajı da yemek üretimi ve tüketiminin aynı yerde yapılmasıyla yemek yiyecek kişilere daha hızlı ve daha sıcak şekilde servis edilebilme olanağı sağlaması olmaktadır.
  • Yemeklerin aynı yerde üretimi ve tüketimiyle yemek yiyen bireylerin yediği yemeklerden daha fazla memnun olmalarını sağlar.
  • Yemeklerin planlandığı sayılarda ani değişiklikler yapıldığında da yerinde yemek hizmetleri kullanılabilir.
  • Yemek menülerini kendiniz hazırlayabilir ve en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen yemekleri takip edebilirsiniz.

Genel olarak yerinde yemek üretiminin birçok avantajı bulunur ve yerinde üretim yemek hizmetiyle aynı şartlar altında tüm yemek hizmeti çeşitlerine göre daha kaliteli ve daha sağlıklıdır. Üstelik herhangi bir müdahaleye ve işleme gerek kalmaksızın anında üretilerek tüketilebilir.

ankara catering ×
Dört Mevsim Catering
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1